Parisuhde on monille elämän tärkein suhde. Siitä kannattaa pitää huolta.
Avaimia parisuhteeseen on parisuhteenhoitoon tarkoitettu ryhmä, jossa saa työkaluja ihmissuhteisen parantamiseen parisuhteessa, lähisuhteissa ja työelämässä. Parisuhteesta huolehtiminen on tehokkain tapa huolehtia myös lapsista.
Ristiriitaiset odotukset, huolet, kommunikaation haasteet ja tunteiden rikkova ilmaiseminen kuormittavat ihmissuhteita. Ryhmässä käsitellään kommunikaatiota, tunteita ja anteeksiantamista viiden kerran tiiviissä koulutuspaketissa luottamuksellisessa ilmapiirissä.
Ryhmä kokoontuu torstai-iltoina 24.9., 15.10., 29.10., 26.11. ja 10.12. klo 18-20 Perhetalolla (Tapulintie 2, Kangasala). Ryhmä toteutuu, jos on tarpeeksi ilmoittautuneita. Ilmoittautuminen on auki 20.9. asti.
Sijainti
Perhetalo